Ласкаво просимо до нашої спеціальної розсилки новин для гостей програми ’Домівки для України’ у Східному Сассексі.
Cподіваємося, що ви всі чудово провели Великдень з англійськими друзями та хостами. Ми знаємо,що більшість українців готуєтеся до святкування Великодня 5 травня ,тому у цьому випуску ще раз про це поговоримо.
Окрім наших регулярних оновлень про можливості працевлаштування, ми звертаємо увагу на програму SCDA «Рухайся вперед»( «Move on»), яка допомагає гостям знайти роботу.
Також ми нагадаємо інформацію про продовження українських віз,так як ці зміни можуть мати великий вплив на українців, які проживають в окрузі.
Цього місяця ми з гордістю представляємо вам історію хостів Карен і Джеффа Костелло-МакФет. Вони діляться своїм досвідом стосунків зі своєю гостею Марією.
Ми хотіли б почути і вашу історію про життя з хостами. Надсилайте свої розповіді англійською чи українською мовами.
Ярмарок вакансій
Ярмарок вакансій проводиться, щоб дати можливість людям, які шукають роботу, зустрітися з потенційними роботодавцями.
Спеціальну підтримку українцям, які шукають роботу, нададуть на ярмарку вакансій проекту «Підтримка з працевлаштуванням».
Захід організовує People Matter. Він відкритий для мешканців Східного Сасексу ,які отримують виплати Universal credit або проживають у тимчасовому житлі від кансіла.
На цьому заході можна зустрітися з:
- роботодавцями та отримати пропозиції роботи.
- представниками коледжів та обговорити можливості навчання та різні курси
- представниками служб у сферах житла та медицини.
- організаціями, що допомагають українським гостям з пошуком роботи.
Захід відбудеться 10 травня з 10:00 до 12:30 вечора в коледжі Східного Сассекса, Гастінгс. TN34 1BA.
Щоб отримати додаткову інформацію, зв’яжіться з People Matter за адресою reception@people-matter.org.uk або зателефонуйте за номером 01323 431289.
|
Підтримка психологічного здоров’я
Усі чудово розуміють,який стрес пережили українці,коли розпочалася війна в Україні. Переїзд до нової країни, проживання з людьми, яких вони не знають, вивчення мови і хвилювання за рідних, які залишилися в Україні не дають можливості зменшити рівень цього стресу.Часто щоденні труднощі, такі як пошук роботи, виховання дітей і планування майбутнього здаються нездоланними проблемами. Цілком природно, що на такому етапі у декого можуть виникнути проблеми з психічним здоров’ям.
Якщо ви стурбовані тим, що ваше психічне здоров’я впливає на ваше повсякденне життя і ви потребуєте підтримки, , будь ласка, напишіть команді Homes for Ukraine на адресу Ukraine@eastsussex.gov.uk для консультації.
Ви також можете знайти інформацію про послуги з підтримки психічного здоров’я, які пропонує Рада округу Східного Сассексу.
|
Ще раз нагадуємо про візові зміни для українців.
Минулого місяця ми висвітлювали питання візових змін, які набули чинності у лютому.
По перше,сімейна українська віза (Family scheme) скасована.
Українська подовжена віза (Extension scheme), яка була для українців, які вже перебували у Великій Британії, коли почалася війна, закривається 16 травня 2024 року. Заявки на цю візу можуть подавати лише люди, які мали візу для перебування у Великій Британії протягом будь-якого періоду з 18 березня 2022 року по 16 листопада 2023 року.
Тепер будь-який українець, який уже перебуває у Великій Британії (незалежно від того, за якою візою він прибув), може подати заявку на продовження українського дозволу (Ukrainian Permission Extension). Це дає додаткові 18 місяців права залишатися у Великобританії після закінчення початкової 3-річної візи.
Українці, які бажають подати заяву, повинні зробити це за три місяців до закінчення терміну дії оригінальної візи.Детальніша інструкція,як подавати цю заявку,буде надана пізніше.
Українці, які бажають подати заяву на отримання візи Великобританії з-за кордону, все ще можуть це зробити, але тепер вони матимуть право лише на 18-місячну візу, а не на трирічну.
Будь ласка, зверніть увагу, що будь-який українець, який має трирічну візу, але повернувся в Україну назавжди, не може подати заяву на продовження дозволу (UPE), якщо він не проживає у Великобританії. Натомість їм можна використати існуючу трирічну візу, щоб повернутися до Великобританії та тут подати заявку на UPE.
|
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
Поки англійці доїдають останні шоколадні великодні яйця, а діти уже повернулися до школи після Пасхальних канікул, українці готуються святкувати Великдень у неділю, 5 травня.
У попередньому випуску ми уже розбиралися,чому дати святкування Великодня відрізняються.Сподіваємося,ви змогли зрозуміти та пояснити своїм англійським друзям та хостам.
Пасхальні традиції відрізняються в різних куточках України та й у кожній сім’ї вони підтримуються по-своєму.Українські громади Східного Сасексу стараються зберігати ці традиції усіма можливими способами-проводять майстеркласи з розпису писанок,співають веснянки,випікають паски та готують традиційні святкові страви.
|
Потреба в хостах залишається високою тому, що приватна оренда може бути недоступною для деяких українців, навіть якщо вони працюють.
Впродовж останніх двох місяців у соцмережах,друкованих виданнях ,у соціальному просторі та транспорті по всьому Східному Сассексу ви могли бачити інтерв’ю хостів та гостей про досвід участі у програмі.
Дивіться їхні історії на нашому YouTube-каналі. Завдяки цьому ми вже почали отримувати заявки від людей, зацікавлених приймати українців.
Найближчим часом команда Homes for Ukraine планує «живі» рекрутингові заходи по усьому регіону.
Ми будемо вдячні ,якщо українці теж долучаться та зможуть поговорити про можливість бути хостом зі своїми англійськими друзями та знайомими, колегами на роботі. Якщо вони хочуть дізнатися більше, вони можуть звернутися за адресою Ukraine@eastsussex.gov.uk або зателефонувати 01273 337010
Впродовж наступних тижнів у Східному Сассексі відбудеться багато різноманітних заходів, у тому числі і безкоштовних.
Ви можете знайти інформацію про них за посиланнями:
Сподіваємося,що ви знайдете тут щось цікаве для себе .
|
Історія Карен і Джеффа та гості Марії
Маючи можливість запропонувати українцям притулок, ми відчули, що не можемо відмовити. Ми одразу приєдналися до програми «Дім для України» та сказали «так» першій людині, яка прокоментувала наших пост у Facebook .Це була мама з маленьким сином. На жаль, їм затримали візу, і вони вирішили залишитися в Україні.
Це дало нам час поговорити з досвідченими хостами та скористатися їхніми порадами щодо процесу підбору. Ми детально описали свій спосіб життя, починаючи з роботи,захоплень, їжі, цінностей,типового розкладу та додали багато фотографій. Важливо чітко визначити очікування з обох сторін заздалегідь.
Дивитися на численні повідомлення на форумі від українців, які бажають приїхати до Великобританії, було важко. Кожен розповідав свою історію з відчайдушним бажанням знайти безпечене місце. Було багато потреби та так мало хостів і це краяло наші серця.
Як правило, українці приїжджають,перебуваючи у стресі,бояться за рідних,які залишилися вдома і сумують за тими,кого втратили під час війни. Питання про їхнє майбутнє залишаються відкритим. Бути хостом — це більше зобов’язання, ніж просто мати квартиранта.
Знайомство
Ми зв’язалися з Марією через Facebook.Спочатку спілкувалися повідомленнями, а потім через відеозв’язок. Після цього стало зрозуміло, що ми підходимо один одному. Бути хостами виявилося надзвичайно значущим і корисним досвідом для нас. Через півтора року Марія стала частиною нашої сім'ї.
Марія пройшла довгий шлях відтоді, як приїхала до нас зі своїм життям, спакованим у дві важкі валізи. Спочатку був довгий список першочергових задань, які потрібно було вирішити-від реєстрації у лікаря до відкриття банківського рахунку у Великобританії.
Згодом Марія переїде у свій власний дім і зараз працює над цим, однак ми завжди підтримуватимемо тісний зв’язок.
Нам пощастило, що Марія має гарну англійську . Карен також вивчила базову українську за допомогою програми для вивчення мов. Однак, звичайно, є культурні відмінності та зміни, які необхідно внести. Перекладач Google може бути корисним, але недосконалим інструментом.
Ми разом готуємо і куштуємо страви української та британської кухні. Вона допомагає по господарству, як будь-який член родини. Ми всі беремо участь у багатьох зборах коштів і культурних заходах, організованих місцевою українською громадою, що є чудовим способом налагодити зв’язок з іншими в нашій ситуації. Часто друзі чи родина не розуміють, що для нас це означає.
Будь ласка, подумайте про те ,щоб стати хостами, якщо у вас є місце вдома та в серці. Також ситуація склалася так, що ви можете зустріти українців, які вже живуть у Східному Сассексі та потребують переїзду. Уся сім’я має бути на 100% готовою та усвідомлювати усю відповідальність . Розмова з досвідченими хостами може стати вирішальним моментом для прийняття такого важливого рішення. Ми всі раді допомогти в цьому процесі,чим зможемо
корисні контакти
-
Homes for Ukraine contact centre .Якщо вам потрібна порада, зателефонуйте за номером 01273 337010 (виберіть варіант 1, щоб поговорити з кимось англійською, варіант 2, щоб поговорити з кимось українською) або напишіть електронною поштою ukraine@eastsussex.gov.uk.
-
Moving on: підтримка при переїзді, поради , як отримати доступ до грантів для приватної оренди.
-
Support into work: безкоштовна підтримка та допомога в працевлаштуванні доступна для гостей, які бажають отримати роботу. Існує спеціальний веб-сайт для біженців, які шукають роботу, або ви можете надіслати електронний лист на supportintowork@sussexcommunity.org.uk.
-
Mediating between guest and host: безкоштовне посередництво та підтримка один-на-один для гостей та їхніх хостів. Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт Sussex Mediation Alliance або надішліть електронного листа, щоб отримати інформацію про цю послугу; для направлень округу Льюїс; для жителів Wealden та Eastbourne ; для рекомендацій у Гастінгсі та Ротері.
Цей інформаційний бюлетень надсилається кожному гостю в Східному Сассексі, який є учасником програми Домівки для України, щоб тримати вас в курсі подій.
Ви можете відписатися від розсилки в будь-який час.
|